X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıcPanel / WHMCpanel Database Oluşturma ve Databa...

Cpanel Database Oluşturma ve Database Kullanıcısı Açıp Birleştirme

Bazılarınız için basit bir işlem olarak gözükebilir fakat yeni başlayacanlar için gerekli olacağını düşündüğüm bir konuda cpanel üzerinde mysql database oluşturma ve mysql database kullanıcı oluşturması vede 2 sini birleştirme işlemi olacaktır.

1 – Database oluşturulacak hesabın cpaneline bağlanınız. Daha sonra ” MySQL Veritabanları ” yazan kısıma giriş yapınız.

cpanel-database-oluşturma-1

2 – Açılan kısımda ” Yeni Veritabanı: ” yazan yerin karşısındaki boşluğa database isminiz ne olmasını istiyorsanız onu yazıp ” Veritabanı Oluştur ” yazan butona tıklayınız.

cpanel-database-oluşturma-2

3 – Database oluşturma işlemi tamamlanmıştır.  Database oluşturma işlemi bittikten sonra ” Geri Dön ” yazan kısıma tıklayıp kullanıcı adı oluşturma işlemini yapabiliriz.

cpanel-database-oluşturma-3

4 – Şimdi sıra geldi kullanıcı adı oluşturma işlemine. Database oluşturulacak hesabın cpaneline bağlanınız. Daha sonra ” MySQL Veritabanları ” yazan kısıma giriş yapınız. Gelen ekranda ” MySQL Kullanıcıları ” yazan yerin altındaki ” Kullanıcı adı: ” yazan yerin karşısındaki boşluğa istediğiniz bir kullanıcı ismini yazınız. ” Şifre : ve Şifre ( tekrar ) ” yazan yerlerin karşılarınada kullanıcı adının şifresini belirleyiniz her 2 boşluğada aynı şifreyi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra ” Bir Kullanıcı Oluştur ” yazan butona tıklayınız vede mysql database için kullanıcı oluşturmuş oldunuz.

cpanel-kullanıcı-oluşturma-1

5 – Son işlem olarakta Database ve Kullanıcıyı birleştirme işlemi. Database oluşturulacak hesabın cpaneline bağlanınız. Daha sonra ” MySQL Veritabanları ” yazan kısıma giriş yapınız. Gelen ekranda ” Veritabanına Kullanıcı Ekle ” kısmının altında hangi database ile kullanıcı birleştirme istiyorsanız onları seçip ” Ekle ” butonuna basınız.

birleştirme

6 – ” Ekle ” butonuna bastıktan sonra gelen ekranda ” Tüm Ayrıcalıklar ” yazan yere tıklayıp bütün kutucuklar işaretlendikten sonra ” Değişiklikleri Uygula ” butonuna basınız. İşlemler tamamdır.

birleştirme2

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(307 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top